Nawigacja

Czas w Polsce (CET)

00.00.0000
00:00:00

Topnews

Czas GUM - nowa aplikacja mobilna

Główny Urząd Miar (GUM) przedstawia oficjalną aplikację, wyświetlającą aktualny czas urzędowy w Polsce, pobierany z serwerów czasu zlokalizowanych w Laboratorium Czasu i Częstotliwości GUM. Serwery są połączone z państwowym wzorcem jednostek miar czasu i częstotliwości.

Przywitaj nowy kilogram!

20 maja 2019 roku – zapamiętaj tę datę! Dokładnie tego dnia nowe definicje podstawowych jednostek miar układu SI weszły w życie. W to metrologiczne święto przywitajmy naszego majowego bohatera – kilogram – ostatnią jednostkę SI prezentowaną w ramach naszego cyklu, a także ostatnią materialną jednostkę miary układu SI.

Obchody 100-lecia Głównego Urzędu Miar

Już od 100 lat GUM oraz terenowe urzędy miar dbają o to, aby wiele pomiarów, z jakimi stykamy się w życiu codziennym, było dokonywanych w sposób prawidłowy.

Trzy wymiary metrologii podczas 23. Pikniku Naukowego

12.05.2019 - technologie laserowego pomiaru wymiarów elementów, zagadnienie tzw. inżynierii odwrotnej, precyzyjne pomiary termograficzne oraz pomiary masy to tematy wiodące stoiska GUM podczas 23. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

Dokładnie 100 lat - 1 kwietnia 2019

1.04. Były gratulacje od przedstawicieli władz państwowych i gości zagranicznych, najwyższe odznaczenia prezydenckie, występy artystyczne, a nawet tort. Tak Główny Urząd Miar uczcił 100-lecie istnienia. Uroczystość odbyła się w Sali pod Kopułą w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Kalendarium

Usługi dodatkowe

do góry