Nawigacja

Udział w wydarzeniach krajowych

EuroLab 2014

Autor : Adam Żeberkiewicz
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

Od 12 do 14 marca 2014 r. odbywały się w Warszawie XVI Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2014. Wyróżnikiem imprezy jest kilkunastoletnia tradycja, uznana marka, prezentacja nowości technologicznych oraz współpraca najważniejszych ośrodków naukowo-badawczych kraju. Warszawskie targi to od lat znakomite miejsce promocji najnowszych rozwiązań i technologii, doskonała platforma dla propagowania osiągnięć naukowych i przekazywania wiedzy z dziedziny analityki, metrologii, biotechnologii i innych obszarów nauki. Targom EuroLab towarzyszyła trzecia edycja Międzynarodowych Targów Techniki Kryminalistycznej CrimeLab - specjalistycznego przedsięwzięcia adresowanego do producentów i użytkowników sprzętu wykorzystywanego w kryminalistyce oraz naukowców i badaczy zajmujących się kryminalistyką laboratoryjną.

Jak zawsze Główny Urząd Miar był aktywnym uczestnikiem EuroLab. Jako instytucja realizująca zadania m.in. z zakresu metrologii naukowej i przemysłowej GUM przedstawił cykl seminariów poświęconych udziałowi krajowych instytucji metrologicznych w programach badawczych EMRP i EMPIR. Oto tematy seminariów, których można było wysłuchać i ich autorzy:

1) Zbigniew Ramotowski, dyrektor Zakładu Długości i Kąta

„Europejska współpraca metrologiczna w ramach programów EMRP i EMPIR – udział GUM w wybranych projektach”

2) dr Agnieszka Zoń, dr Władysław Kozłowski, Zakład Fizykochemii

„Kierunki rozwoju metrologii chemicznej na podstawie analizy „map drogowych” Komitetu Technicznego METCHEM EURAMET”

3) dr Elżbieta Grudniewicz, Zakład Fizykochemii

„Udział Polski w realizacji projektu JRP ENV07 MeteoMet – Metrologia dla Meteorologii”

4) dr Andrzej Wełna, Zakład Fizykochemii

„Udział GUM w realizacji grantu naukowego EMRP - Effects of empurities on the triple point of Mercury”

Warto było odwiedzić stoisko Głównego Urzędu Miar. Pracownicy urzędu chętnie dzielili się radą i informacjami w kwestiach wymagających fachowych konsultacji, jak również konkretnej wiedzy o najnowszych technikach pomiarowych i procedurach związanych z wprowadzaniem do obrotu przyrządów pomiarowych i ich legalizacją.

Wśród przedstawicieli Głównego Urzędu Miar na targach EuroLab byli m.in. Prezes GUM Janina M. Popowska i wiceprezes ds. metrologii naukowej Włodzimierz Popiołek. P. prezes Popowska, będąca również Członkiem Rady Programowej targów EuroLab, wzięła udział w oficjalnym otwarciu imprezy, które odbyło się 12 marca. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Oficjalne otwarcie targów EuroLab

 

do góry