Nawigacja

Udział w wydarzeniach krajowych

EuroLab 2015

Autor : Adam Żeberkiewicz
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

W najbliższą środę, 18 marca rozpoczynają się XVII Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2015. Weźmie w nich udział również Główny Urząd Miar. Pracownicy urzędu służyć będą fachowymi informacjami z dziedziny metrologii naukowej i prawnej na stoisku targowym GUM. Dla Głównego Urzędu Miar udział w targach stanowi okazję do jak najszerszej popularyzacji działalności urzędu, a także wiedzy o metrologii. Stąd też przygotowanie specjalnego bloku seminaryjnego, w którym mogą uczestniczyć wszyscy goście targów zainteresowani tematyką metrologiczną. Hasłem przewodnim seminariów GUM, które zostaną zaprezentowane podczas targów EuroLab, będzie:

„Bezmiar widma światłem mierzony”

Nieprzypadkowo wszystkie referaty dotyczyć będą światła. Rok 2015 został proklamowany przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Międzynarodowym Rokiem Światła i Technologii Wykorzystujących Światło, a Światowy Dzień Metrologii będzie w tym roku poświęcony tematyce „Pomiary i światło”.


Zachęcamy do udziału w seminariach, które odbędą się 18 marca 2015 r. w sali konferencyjnej „A”, I piętro, Centrum MT Polska, ul. Marsa 56c, Warszawa, podczas którego zostaną przedstawione przez metrologów GUM następujące referaty:

13:00 „Spektroskopowy pomiar czystości monokryształu krzemu oraz interferometryczny pomiar przemieszczenia cewki w prądowej wadze Wata jako przykłady wykorzystania światła w dziedzinie masy” – Rafał Ossowski, Laboratorium Masy w Zakładzie Mechaniki (M3),

Rafał Ossowski z Laboratorium Masy GUM podczas prezentacji

 

13:20 „Zachowanie spójności pomiarowej w pomiarach barwy” – Sylwia Górnik, Alicja Zydorowicz, Laboratorium Promieniowania Jonizującego i Wzorców Barwy w Zakładzie Promieniowania i Drgań (M2),

Sylwia Górnik z Zakładu Promieniowania i Drgań GUM podczas prezentacji

 

13:40 „Bezpośredni pomiar energii szansą na poprawę skuteczności radioterapii – wzorce dawki pochłoniętej w wodzie” dr Adrian Knyziak, Michał Derlaciński, Witold Rzodkiewicz, Zakład Promieniowania i Drgań (M2).

Witold Rzodkiewicz z Zakładu Promieniowania i Drgań GUM podczas prezentacji

 

Serdecznie zapraszamy też do odwiedzenia stoiska GUM nr C20 w godz.:

9:00-17:00 (środa i czwartek) oraz 9:00-15:00 (piątek).

Strona targów EuroLab: www.targieurolab.pl

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z targów EuroLab 2015.

 

do góry