Nawigacja

W mediach

Zima nie przeszkadza w budowie laboratoriów GUM w Kielcach

Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

Prace budowlane prowadzone są mimo zmiennych i trudnych warunków atmosferycznych - w siedmiu z ośmiu budynków osiągnięty został stan surowy.

Cztery logotypy uczestników projektu Kampus: Fundusze Europejskie Program Regionalny, Rzeczpospolia Polska (flaga biało-czerwona), Województwo Świętokrzyskie (herb), Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (flaga unijna).

Realizacja inwestycji Kampus GUM wchodzi w kolejny etap związany bezpośrednio z pracami wewnątrz laboratoriów - wykonywanie instalacji laboratoryjnych, ekranowanie elektro-magnetyczne pomieszczeń, instalacje systemów zarządzania budynkiem czy układów antydrganiowych. Prowadzone są w pierwszym rzędzie przetargi na urządzenia z najdłuższymi terminem dostawy. Pierwsze dostawy sprzętu będą realizowane na finalnym etapie prac budowlanych czyli w 2023 roku.

Ponadto trwa nabór na stanowiska metrologiczne. Do końca 2023 roku GUM zatrudni 30 metrologów w 6 laboratoriach. Poszukiwane są osoby z wykształceniem ścisłym, technicznym i przyrodniczym, które kontynuują naukę w szkołach doktorskich lub posiadają stopień naukowy doktora. Dotychczas zatrudnione zostały cztery osoby, które obecnie przygotowują się do pracy podczas specjalistycznych szkoleń w Warszawie lub w innych ośrodkach.

Więcej  

Foto: https://www.kielce.eu/

do góry