Nawigacja

W mediach

Najświeższa video relacja z placu budowy Kampusu GUM

Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

Warta 200 milionów złotych inwestycja w rozwój polskiej metrologii w toku.

Cztery logotypy uczestników projektu Kampus: Fundusze Europejskie Program Regionalny, Rzeczpospolia Polska (flaga biało-czerwona), Województwo Świętokrzyskie (herb), Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (flaga unijna).

Budowa Kampusu GUM zakończy się w 2023 roku, a pierwsze prace badawcze rozpoczną się z początkiem roku kolejnego. Ta ponad dwuletnia perspektywa może wydawać się odległa, ale nie z pozycji GUM.

Już teraz podejmowane są ważne działania zmierzające do tego, żeby Kampus stał się największym w Polsce, a być może nawet w regionie centrum badań i rozwoju w zakresie metrologii.  

Wsparciem dla inwestycji, która finalnie ma angażować uczelnie i instytuty badawcze z całej Polski, jest program Ministra Edukacji i Nauki „Polska Metrologia”.
Dzięki projektom, które będą realizowane w ramach tego programu, budynki laboratoriów Kampusu zapełnią się naukowcami, którzy urzeczywistnią w nich swoje pomysły, odpowiadające na wyzwania współczesnej gospodarki.
Aż 88 wniosków z 98, które wpłynęły do GUM w ramach programu Polska Metrologia, uzyskało pozytywną opinię naszego urzędu. Obecnie trwa ich ocena formalna. Te wnioski, które zostaną pozytywnie zweryfikowane formalnie i merytorycznie, na wiosnę tego roku wejdą w fazę realizacji.

A o tym, jak przebiega sama budowa - w materiale video

do góry