Nawigacja

Aktualności

Kampus inwestycją przyszłości!

Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

GUM został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2022 w kategorii Inwestycja przyszłości za projekt Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny GUM!

Nagroda przyznawana jest za innowacyjną działalność oraz otwartą komunikację w zakresie przedstawiania korzyści dla rozwoju gospodarki i społeczeństwa.

Statuetki i certyfikaty wręczono podczas gali 7. edycji Forum Inteligentnego Rozwoju.

Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny GUM realizowany w konsorcjum z Politechniką Świętokrzyską, to projekt unikalny w skali kraju - w Kielcach powstaną wyjątkowe laboratoria, wyposażone w aparaturę o najwyższym światowym standardzie. To zupełnie nowa jakość w polskiej gospodarce i szansa dla polskich przedsiębiorców na rozwój w nieosiągalnych dotąd kierunkach.

Więcej o projekcie

Forum Inteligentnego Rozwoju to wydarzenie naukowo-technologiczne, poświęcone upowszechnianiu nowatorskich badań naukowych i innowacyjnych technologii, które mają dużą szansę na sukces rynkowy i polepszenie standardu i bezpieczeństwa.

Kongres służy nawiązywaniu trwałych relacji między przedsiębiorcami-wizjonerami, wybitnymi polskimi naukowcami ukierunkowanymi na współpracę z biznesem, inwestorami oraz samorządowcami.

Tegoroczną edycję pod hasłem „Dbamy o klimat dla odkryć – promujemy postęp” zorganizowano w Uniejowie w dniach 6-7 czerwca 2022 r.

Pierwszego dnia, podczas Inauguracji 7. Forum Inteligentnego Rozwoju Uniejów, w ramach Areny projektów przyszłości, Prezes GUM prof. Jacek Semaniak oraz Pełnomocnik Prezesa ds. badań i rozwoju dr Andrzej Kurkiewicz przedstawili ofertę Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego GUM - Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar – nowe oblicze polskiej metrologii.

Zdj. Forum Inteligentnego Rozwoju

  • 6
    6
  • 5
    5
  • 7
    7
do góry