Nawigacja

Aktualności

Zakończyło się opracowanie identyfikacji wizualnej dla projektu e-CzasPL

Autor : Maciej Gruszczyński
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

We wrześniu 2021 r. zakończyliśmy opracowanie identyfikacji wizualnej dla projektu e-CzasPL.

Pakiet logotypów: Fundusze Europejskie, Rzeczpospolita Polska (flaga biało-czerwona), Unia Europejska (flaga Unii)

Podstawowym elementem systemu jest znak graficzny nawiązujący do charakteru działalności projektu, którym jest połączenie klasycznej formy analogowego zegara oraz atomów które mają nawiązywać do najnowocześniejszej technologii zegarów atomowych, wykorzystywanych do tworzenia skali czasu, która jest dystrybuowana do użytkowników w społeczeństwie i gospodarce cyfrowej.

Obok monogramu umieszczony został napis z podstawową nazwą projektu, a także z nazwą rozszerzoną, w wersji polskiej oraz angielskiej.

Logo e-Czas.pl - granatowe litery, w kółku spirala

Logo e-Czas.pl - granatowe litery, w kółku spirala, z prawej strony logo GUM.

Pokój spotkań, stoją krzesła oraz stół, na ścianie wizualizacja loga e-Czas.pl

Kartki z identyfikacją wizualną projektu e-Czas.pl, przykłady użycia logotypu.  

Nowe logo zostało zaprojektowane tak, aby spełniało liczne założenia, m.in. żeby w czytelny sposób pokazać skomplikowany charakter działalności, przy jednoczesnym zachowaniu unikatowego wizerunku.

Jedną z głównych wytycznych przy projektowaniu identyfikacji było stworzenie znaku, który będzie estetyczny i czytelny w publikacjach papierowych oraz elektronicznych.

Zależało nam, aby logo w prosty i nowoczesny sposób nawiązywało do nazwy "e-CzasPL - system niezawodnej i wiarygodnej dystrybucji czasu urzędowego na obszarze RP", oraz stylistycznie współgrało z obecną identyfikacją Głównego Urzędu Miar. Dlatego pozostaliśmy przy kolorze granatowym oraz foncie LATO, stanowiących bazę obecnej identyfikacji GUM.

Jednym z elementów realizacji zlecenia było stworzenie księgi znaku, która posłuży jako dokument referencyjny dla przyszłych form wizualnych, związanych z projektem e-CzasPL, nad którymi obecnie pracujemy.

do góry