Nawigacja

Media o nas

Co dalej z kluczową inwestycją? Narada w sprawie GUM. TVP Kielce

Autor : Sebastian Margalski
Opublikowane przez : Sebastian Margalski

Prezydent Bogdan Wenta spotkał się dziś z przedstawicielami Głównego Urzędu Miar. To pierwsze rozmowy na temat zapowiadanej budowy laboratoriów GUM w Kielcach po zmianie w fotelu włodarza miasta.

- Przedstawiliśmy sobie wzajemnie stan rzeczy: jak to wygląda z czyjej perspektywy, jaka jest procedura, ile wymaga czasu, jakie są tu przepisy prawne. Poinformowaliśmy także jaki jest stan faktyczny w tej chwili - mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc. 

- To będzie obiekt, który na pewno będzie przyciągał przedstawicieli międzynarodowych zajmujących się meteorologia, fizyką, normalizacją. Zarówno instytucji międzynarodowych, jak i naszych partnerów - zapewnia Maciej Dobieszewski, p.o. prezesa Głównego Urzędu Miar. 

Podczas spotkania rozmawiano o przygotowaniach do inwestycji, a także o wyglądzie kampusu, który ma się wpisywać w krajobraz urbanistyczny stolicy regionu. 

W spotkaniu uczestniczyli także Dyrektor Generalny GUM-u Andrzej Hantz i dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta Filip Pietrzyk oraz Artur Hajdorowicz. 

Kampus laboratoryjny zostanie wybudowany u zbiegu ulic Wrzosowej i alei Popiełuszki. Budowa ma rozpocząć się w 2021 roku, potrwa dwa lata. Koszt inwestycji to ponad 160 milionów złotych. 

źródło: https://kielce.tvp.pl/40415111/co-dalej-z-kluczowa-inwestycja-narada-w-sprawie-gum

Projekt unijny Kampus

do góry