Nawigacja

Aktualności

Akt Erekcyjny pod budowę Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego GUM wmurowany!

Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

Na placu budowy Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego GUM w Kielcach, w dniu 7 czerwca 2021 r. nastąpiło uroczyste podpisanie Aktu Erekcyjnego.

Cztery logotypy uczestników projektu Kampus: Fundusze Europejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska (flaga biało-czerwona), Województwo Świętokrzyskie (herb), Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (flaga unijna).

 

- Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar to imponująca inwestycja – o wielkim rozmachu i znaczeniu dla regionu świętokrzyskiego – na naszych oczach staje się rzeczywistością. To przykład działania mądrego i celowego. Działania skutecznego i długofalowego, którego w Polsce tak bardzo potrzebujemy – powiedział Wicepremier, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosław Gowin.

Podpisy pod dokumentem złożyli: Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosław Gowin, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Prezes Głównego Urzędu Miar Jacek Semaniak, Rektor Politechniki Świętokrzyskiej Zbigniew Koruba; przedstawiciele województwa świętokrzyskiego: Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta oraz Prezes Zarządu Firmy Budowlanej ANNA-BUD – Artur Bławat.

- Wraz z Prezesem Jackiem Semaniakiem pracujemy nad programem ministra, który byłby płaszczyzną interakcji polskich metrologów z różnych ośrodków naukowych. Aby na bazie Kielc można było rozwijać tą dyscyplinę - stwierdził Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

Po uroczystym podpisaniu Aktu Erekcyjnego przez sygnatariuszy, Prezes Głównego Urzędu Miar umieścił dokument w tubie, która spoczęła w „Kapsule Czasu” Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar.

W Kapsule umieszczono również: Kielecką gazetę codzienną z 7 czerwca 2021 r., Pamiątkowy Medal wydany z okazji 100-lecia Głównego Urzędu Miar, monografię pt. „100 lat Głównego Urzędu Miar”, Plakietę Politechniki Świętokrzyskiej, monety oraz folder informacyjny o Kampusie.

- Pragnę podziękować władzom krajowym i regionalnym za zaproszenie do tej inwestycji. Wiemy jakie ona ma znaczenie. Jest to też wspaniała okazja do rozwoju uczelni w aspekcie naukowo-badawczym i dydaktyczno-kształceniowym. Politechnika Świętokrzyska jest do tego doskonale przygotowana – powiedział Zbigniew Koruba, Rektor PŚk.

List do uczestników uroczystości skierował Premier Mateusz Morawiecki. Napisał w nim, że "to ważny dzień dla polskiej metrologii, wspierającej wszystkie gałęzie gospodarki". Zaznaczył także, że wzmocni to współpracę nauki z gospodarką, a także "stworzy doskonałe warunki współpracy instytucji naukowych, a także wymianę myśli technologicznej".

- Serdecznie dziękuję wszystkim orędownikom lokalizacji. Dziękuję za lata starań i negocjacji mówił Jacek Semaniak, Prezes Głównego Urzędu Miar.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy, Doradca społeczny Piotr Serafin upamiętnił to Wydarzenie, przekazując na ręce Prezesa GUM pamiątkową ikonografię.

Poświęcenia miejsca budowy dokonał Ksiądz Biskup Jan Piotrowski – Ordynariusz Diecezji Kieleckiej.

 • Na zdjęciu, na stole leży nieduża srebrna tuba z aktem erekcyjnym w środku. Tuba posiada czarne napisy.
 • Na zdjęciu, w pierwszym rzędzie siedzi czterech mężczyzn, w kolejnych rzędach siedzą kolejne osoby.
 • Na zdjęciu przy mównicy i mikrofonie stoi uśmiechnięty mężczyzna w garniturze. Z tyłu, za nim na roll-upie napis: Uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego pod budowę Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego GUM.
 • Na zdjęciu przy mównicy i mikrofonie stoi mężczyzna w garniturze. Z tyłu, za nim duża plansza z wizualizacją Kampusu GUM.
 • Na zdjęciu przy mównicy i mikrofonie stoi uśmiechnięty mężczyzna w garniturze. Na mównicy logo Głównego Urzędu Miar.
 • Na zdjęciu przy mównicy i mikrofonie stoi mężczyzna w garniturze. Z tyłu, za nim na roll-upie napis: Uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego pod budowę Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego GUM. Na mównicy logo GUM.
 • Na zdjęciu mężczyzna z siwymi włosami, w garniturze, podpisuje jakiś dokument przy stole. Z tyłu, za nim duża plansza z wizualizacją Kampusu GUM.
 • Na zdjęciu mężczyzna w garniturze, podpisuje jakiś dokument przy stole. Z tyłu, za nim duża plansza z wizualizacją Kampusu GUM. Za nim też stoi inny mężczyzna w garniturze.
 • Na zdjęciu mężczyzna w garniturze, podpisuje jakiś dokument przy stole. Z tyłu, za nim duża plansza z wizualizacją Kampusu GUM. Obok, w rzędzie stoi siedmiu mężczyzn z rękami założonymi na brzuchach.
 • Na zdjęciu mężczyzna w garniturze, podpisuje jakiś dokument przy stole. Z tyłu, za nim duża plansza z wizualizacją Kampusu GUM. Obok stoi dwóch mężczyzn.
 • Na zdjęciu mężczyzna trzyma w ręku tubę, wkładając do niej jakiś papier. Obok stoi siedmiu mężczyzn.
 • Na zdjęciu mężczyzna z siwymi włosami, w garniturze, podpisuje jakiś dokument przy stole. Z tyłu, za nim duża plansza z wizualizacją Kampusu GUM. Obok stoi sześciu mężczyzn.
 • Na zdjęciu mężczyzna z siwymi włosami, w garniturze trzyma w ręku tubę. Z tyłu, za nim duża plansza z wizualizacją Kampusu GUM i napisem Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny GUM. Obok stoją inni mężczyźni w garniturach.
 • Na zdjęciu mężczyzna w garniturze trzyma w ręku tubę, chcąc włożyć ją do schowka w murku z cegieł. Z tyłu, za nim duża plansza z wizualizacją Kampusu GUM i napisem Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny GUM. Obok stoją inni mężczyźni w garniturach.
 • Na zdjęciu stoi ośmiu mężczyzn w garniturach. Z tyłu, za nimi duża plansza z wizualizacją Kampusu GUM i napisem Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny GUM. Na pierwszym planie mur z cegieł z logo i napisem Główny Urząd Miar.
 • Na zdjęciu mężczyzna z siwymi włosami, w garniturze próbuje coś włożyć do schowka w murku z cegieł. Z tyłu, za nim duża plansza z wizualizacją Kampusu GUM. Obok stoją inni mężczyźni w garniturach. Na murku leżą kielnie.
do góry