Nawigacja

Aktualności

Kolejny kamień milowy na drodze do realizacji przedsięwzięcia o nazwie: „Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar (ŚKLGUM)” w Kielcach

Autor : Kaja Drąg
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

Pierwszego sierpnia Zespół ds. Założeń Architektonicznych i Eksploatacji w składzie: Karol Zagniński, Janusz Janik, Łukasz Bogdański oraz Paweł Skwara złożył w Urzędzie Miasta Kielce wniosek o pozwolenie na budowę zespołu ŚKLGUM.

cztery logotypy opisujące źródło finansowania projektu Kampus. Od lewej - Fundusze Europejskie program regionalny, rzeczpospolita polska, województwo świętokrzyskie oraz flaga EU

Wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę zespołu budynków, zagospodarowanie terenu i infrastruktury towarzyszącej złożono także wymagane załączniki. Najważniejszym z nich jest projekt budowlany wraz z opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami, określonymi przepisami Prawa budowlanego. Cała dokumentacja została spakowana do trzech kartonowych pudeł.

Urząd Miasta Kielce ma 65 dni na analizę dokumentacji oraz wydanie stosownej decyzji. Uzyskanie pozwolenia na budowę jest nie tylko formalną podstawą do rozpoczęcia prac budowlanych - stanowi również dopełnienie formalnego warunku wymaganego przy uzyskaniu dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. W przypadku Projektu ŚKLGUM uzyskanie zgody na budowę jest niezbędnym krokiem przed ogłoszeniem przetargu na Generalnego Wykonawcę Kampusu.

4 mężczyzn stoi z niebieskimi torbami wypełnionymi pudłami. Nad nimi napis Biuro Obsługi Interesanta.

 

Logotypy i flagi uczestników Projektu unijnego Kampus: Fundusze Europejskie, Rzeczpospolita Polska, Województwo Świętokrzyskie, Unia Europejska.

do góry