Nawigacja

Komunikaty

Komunikat Prezesa Głównego Urzędu Miar z dn. 18.03.2020 r.

Autor : Radosław Wiśniewski
Opublikowane przez : Sebastian Margalski

Komunikat Prezesa GUM w nawiązaniu do decyzji nr 7 w sprawie wdrożenia ograniczeń związanych z bezpośrednią obsługą klientów Głównego Urzędu Miar.

Szanowni Państwo!

W nawiązaniu do zgłaszanych przez Państwa wątpliwości dotyczących decyzji nr 7 Prezesa Głównego Urzędu Miar z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie wdrożenia ograniczeń związanych z bezpośrednią obsługą klientów Głównego Urzędu Miar, informuję że organy administracji miar dokładają wszelkich możliwych starań i nadal, w miarę dostępnych możliwości, realizują czynności związane z legalizacją przyrządów pomiarowych. 

W związku z powyższym pragnę do Państwa zaapelować o szczególną pomoc w tym trudnym okresie i zapewnienie pracownikom administracji miar, pracownikom Państwa zakładów pracy oraz innym osobom uczestniczącym w czynnościach legalizacyjnych, maksymalnych środków bezpieczeństwa podczas czynności legalizacyjnych. Zalecamy, aby na czas legalizacji, tworzyć w miejscach jej wykonywania stref ograniczonego dostępu (wstęp do strefy powinny mieć wyłącznie osoby uczestniczące w legalizacji).

Jednocześnie pragnę Państwa poinformować, że w Głównym Urzędzie Miar oraz Ministerstwie Rozwoju trwają bardzo zaawansowane prace dotyczące zmian prawnych. Celem zmian jest wprowadzenie do ustaw przepisów epizodycznych umożliwiających rozwiązanie zaistniałej sytuacji.  

O wynikach ww. prac będziemy Państwa informować za pośrednictwem strony internetowej.

Warszawa, 18 marca 2020 r.

dr hab. inż. Radosław Wiśniewski

Prezes Głównego Urzędu Miar

do góry