Nawigacja

Aktualności

Wybór przedstawiciela GUM do Rady Wykonawczej WELMEC

Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

Podczas ostatniego posiedzenia organizacji WELMEC e.V. (Europejska Współpraca w Dziedzinie Metrologii Prawnej) przedstawiciel GUM – dr Marcin Mikiel został wybrany do Rady Wykonawczej tej organizacji. Rada Wykonawcza (zarząd) składa się z przewodniczącego, wiceprzewodniczącego oraz do czterech członków, wybranych przez najwyższy organ WELMEC e.V., czyli Komitet składający się z przedstawicieli wszystkich krajów członkowskich. Rada Wykonawcza ponosi odpowiedzialność za wytyczanie prac organizacji i realizację decyzji podjętych przez Komitet WELMEC. Oprócz przedstawiciela GUM do Rady zostali wybrani także przedstawiciele z Belgii oraz Rumunii. Nowi członkowie zarządu zaczną pełnić funkcję po zatwierdzeniu zmiany nowego statutu organizacji. Obecnie członkami Rady są przedstawiciele Słowenii, Włoch i Niderlandów.

Pan Marcin Mikiel jest pierwszym Polakiem, wybranym do tego grona. W Głównym Urzędzie Miar pracuje od 2008 r. Obecnie pełni funkcję naczelnika Wydziału Współpracy Międzynarodowej w Departamencie Współpracy Międzynarodowej i Analiz GUM.

 

  •  Mężczyzna w średnim wieku, w okularach, niebieskiej marynarce i koszule w kratę siedzi przy biurku, na którym stoi laptop. Za mężczyzną, na ścianie widać kawałek mapy Europy.
do góry