Nawigacja

Aktualności

Udział przedstawicieli GUM w 16. posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego EURAMET

Autor : Marcin Mikiel
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

W dniach 30 maja – 2 czerwca br. odbyło się 16. Zgromadzenie Ogólne EURAMET, połączone z posiedzeniami Komitetu EMPIR i Komitetu Partnerstwa w Dziedzinie Metrologii.

Podczas spotkania omówiono szereg istotnych kwestii, dotyczących działań ściśle merytorycznych, jak zatwierdzenie nowych Europejskich Sieci Metrologicznych (Food Safety oraz Pollution Monitoring), kwestii administracyjnych, finansowych i personalnych. Na wiceprzewodniczącą EURAMET wybrano przedstawicielkę Belgii, p. Mirunę Dobre, na członków Rady Dyrektorów wybrano przedstawicieli Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Estonii i Norwegii. Dokonano także wyboru przedstawiciela Wewnętrznego Komitetu Audytu oraz przewodniczącego Komitetu Promieniowania Jonizującego.

Zatwierdzono także budżet organizacji i raporty finansowe, a podczas sesji plenarnej uczestnicy zapoznali się z raportami prac komitetów technicznych oraz z raportami prac innych metrologicznych organizacji międzynarodowych. Delegaci omówili również sytuację związaną z inwazją na Ukrainie. Następne posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego planowane jest na przełomie maja i czerwca 2023 r.

  •  Na sali konferencyjnej, przy stolikach siedzą uczestnicy spotkania. Jedna osoba stoi przy mównicy. Widać też ekran z wyświetloną prezentacją.
  •  Na lekkim podwyższeniu widać mężczyznę stojącego przy mównicy i mówiącego do mikrofonu. Z lewej strony widać ekran z wyświetloną prezentacją.
do góry