Nawigacja

Aktualności

29.09.2021Współpraca GUM z Narodową Siecią Metrologii Współrzędnościowej (NSMET)

Opublikowane przez : Bożena Żebrowska-Szumigaj

28 września 2021 r., w siedzibie GUM odbyło się spotkanie z udziałem Kierownictwa GUM oraz Kierownictwa Laboratorium Długości GUM z przedstawicielami Narodowej Sieci Metrologii Współrzędnościowej (NSMET). Rozmowy dotyczyły możliwości realizacji wspólnych projektów badawczych.

W dniu wczorajszym, 28 września 2021 r., w siedzibie GUM odbyło się spotkanie z udziałem Kierownictwa GUM oraz Kierownictwa Laboratorium Długości GUM z przedstawicielami Narodowej Sieci Metrologii Współrzędnościowej (NSMET), konsorcjum czterech wiodących uczelni technicznych: Politechniki Krakowskiej (lidera konsorcjum), Politechniki Poznańskiej, Politechniki Świętokrzyskiej i Politechniki Warszawskiej.

Rozmowy dotyczyły możliwości realizacji wspólnych projektów badawczych w zakresie zagadnień odnoszących się do metrologii współrzędnościowej.

Założeniem NSMET, sieci naukowej i centrum badawczego światowej klasy, jest utworzenie w Polsce wyspecjalizowanej infrastruktury badawczej dla rozwoju metrologii współrzędnościowej, obszaru nauki zajmującego się pomiarem i obrazowaniem 3D wszelkich obiektów geometrycznych. NSMET pozwoli na wykonywanie w Polsce pomiarów geometrii struktur wewnętrznych oraz zewnętrznych obiektów mierzonych w skalach od nano do wielkogabarytowych z najwyższą możliwą technicznie dokładnością.

do góry