Nawigacja

Aktualności

Biuletyn GUM w bazie danych BazTech

Autor : Paweł Fotowicz
Opublikowane przez : Sebastian Margalski

Główny Urząd Miar zawarł umowę z Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, umożliwiającą przekazywanie informacji do bazy bibliograficznej BazTech.

Wpisy dotyczą publikacji artykułów technicznych, ukazujących się na łamach Biuletynu GUM Metrologia i Probiernictwo. Baza BazTech dostarcza informacje o artykułach polskich czasopism z zakresu nauk technicznych, ścisłych i ochrony środowiska w postaci nazwisk i imion autorów, tytułu publikacji, abstraktu, słów kluczowych, bibliografii załącznikowej i adresu publikacyjnego. Dodatkowo, za zgodą wydawcy udostępnia pełne teksty opublikowanych artykułów. Baza urzeczywistnia ideę otwartej nauki, której celem jest dostarczenie kompletnego i bezpłatnego źródła informacji o zawartości polskich czasopism technicznych. W ten sposób promuje dorobek polskiej myśli naukowej i technicznej.

Screen - wygląd strony BazTech z pozycją Biuletyn GUM Metrologia i Probiernictwo. W prawym górnym rogu okładka ostatniego numeru Biuletynu.

Strona internetowa BazTech  http://baztech.icm.edu.pl/

Informacja o Biuletynie GUM na stronie BazTech

 

do góry