Nawigacja

Aktualności

14. Zgromadzenie Ogólne EURAMET online

Autor : Marcin Mikiel
Opublikowane przez : Sebastian Margalski

25-26 maja br. z udziałem Prezesa GUM odbyło się 14. Zgromadzenie Ogólne EURAMET. Z uwagi na panującą epidemię spotkanie zorganizowano w trybie zdalnym online.

Podczas spotkania podjęto istotne dla organizacji decyzje: 

  • Wybrano nowego przewodniczącego EURAMET – został nim przedstawiciel niemieckiego odpowiednika GUM, PTB (Physikalish Technische Bundesantalt) dr Jorn Stenger. Zgodnie z regulacjami EURAMET dr Stenger rozpocznie swoją kadencję za rok, od następnego Zgromadzenia Ogólnego; 
  • Wybrano 4 nowych członków Rady Dyrektorów, ciała doradczo-zarządzającego EURAMET. Wybrani członkowie to delegaci EURAMET z Wlk. Brytanii, Szwecji, Estonii, Szwajcarii; 
  • Wybrano przewodniczących Komitetów Technicznych Jakości, Temperatury, Metrologii Interdyscyplinarnej; 
  • Wybrano siedzibę MSU (Management Support Unit) jednostki wspierającej EURAMET w bieżącym działaniu. MSU ponownie będzie znajdować się w Teddington (Wlk. Brytania), o ile nie stanie temu na przeszkodzie opuszczenie UE przez to państwo. 

Ponadto, w trakcie spotkania online przedstawiono prezentacje dotyczące europejskiej metrologii, w tym dotyczące przyszłych europejskich programów badawczych, jak również zatwierdzono raporty finansowe z audytu. Postanowiono też, że planowane tegoroczne spotkanie Zgromadzenia Ogólnego w Wiedniu zostanie przesunięte na przyszły rok. 

Więcej informacji nt. EURAMET, w tym dotyczących projektów badawczych, prowadzonych w ramach tej organizacji, można znaleźć pod adresem www.euramet.org, oraz na stronie GUM.

do góry