Nawigacja

Aktualności

10.06.2016Usprawnienia dla firm i reforma GUM tematem konferencji wicepremiera Morawieckiego

Autor : Adam Żeberkiewicz
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

Ponad 100 usprawnień dla firm, głównie mikro małych i średnich, przewiduje pierwszy pakiet proprzedsiębiorczy, który przedstawili podczas konferencji prasowej w dniu 9 czerwca br. wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki oraz podsekretarz stanu, odpowiedzialny za sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w kraju w obszarze handlu i usług Mariusz Haładyj. Proponowane rozwiązania realizują zapowiedzianą w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju poprawę otoczenia prawnego funkcjonowania przedsiębiorstw.

Pakiet to pierwsza odsłona ułatwień dla przedsiębiorców zapowiadanych w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Ponadto, w informacji prasowej, przekazanej dziennikarzom zaprezentowano najważniejsze założenia reformy Głównego Urzędu Miar wraz z nowelizacją ustawy Prawo o miarach.

Ministerstwo Rozwoju zapowiada nadanie podstawowej roli w działalności GUM zadaniom związanym ze wspieraniem i inspirowaniem rozwoju krajowego przemysłu, a także prowadzeniem oraz koordynowaniem prac naukowych i badawczo-rozwojowych w obszarze technologii pomiarowych.

Jesienią zostanie przedstawiony drugi pakiet proprzedsięborczy, który będzie dotyczył m.in. „Konstytucji Biznesu”, zapowiadanej w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Zachęcamy do zapoznania się z informacją prasową na temat reformy Głównego Urzędu Miar, przygotowaną przez Ministerstwo Rozwoju.

 

do góry