Nawigacja

Aktualności

29.10.2019Dyrektorzy Krajowych Instytucji Metrologicznych spotkali się na corocznym posiedzeniu w Sevres

Autor : Marcin Mikiel
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

Jak co roku, w październiku (17-18.10.19), w Sevres pod Paryżem odbyło się spotkanie dyrektorów NMI (Krajowych Instytucji Metrologicznych) i przedstawicieli państw członkowskich Konwencji Metrycznej.

Jak co roku, w październiku (17-18.10.19), w Sevres pod Paryżem odbyło się spotkanie dyrektorów NMI (Krajowych Instytucji Metrologicznych) z udziałem przedstawicieli GUM. Podczas spotkania przedstawiono nowo wybrany skład CIPM (Międzynarodowy Komitet Miar). Delegaci zapoznali się też z najnowszymi trendami w dziedzinie światowej metrologii oraz stanem zaawansowania prac nad najbardziej zaawansowanymi projektami. Zgodnie z uchwałą podjętą podczas 26. Generalnej Konferencji Miar dużą uwagę poświęcono redefinicji kg oraz jej skutkom. Przykładowo, przedstawiciel Nowej Zelandii zapoznał uczestników z wynikami akcji promocyjnej redefinicji w tym kraju.

Ciekawym wątkiem poruszonym podczas obrad były kwestie polityki kadrowej stosowanej w NMI, ze szczególnym uwzględnieniem polityki zwalczania wszelkiej dyskryminacji. Rozwiązania stosowane w tej kwestii w NIST - amerykańskim odpowiedniku GUM, przedstawił szef tej organizacji.       

Duża grupa ludzi pozuje do zdjęcia przed budynkiem w Sevres.

do góry