Nawigacja

Aktualności

23.09.2019Wizyta przedstawicieli GUM w IPQ, w Portugalii

Autor : Marcin Mikiel
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

W dniach 17-18 września br., w siedzibie portugalskiego odpowiednika GUM, Instituto Portugues Qualidade odbyły się warsztaty pt. „Workshop on delivering impact in EMPIR projects”.

Celem warsztatów było zapoznanie uczestników z najlepszymi praktykami związanymi z zapewnianiem odziaływania (wpływu) rezultatów projektów badawczych, realizowanych w ramach programu EMPIR na ich końcowych odbiorców. Poza wysłuchaniem wykładów, w trakcie których wyjaśniono m.in. czym jest „impact” i dlaczego jest ważny, uczestnicy wzięli udział w pracach grupowych. Wykorzystując przekazane informacje oraz bazując na realizowanych w ramach EMPIR projektach, wykonano zadania dotyczące mapowania interesariuszy i określania ich potrzeb oraz wpływu na projekt, analizy dokumentacji projektowej i jej zrozumienia przez osoby spoza danej dziedziny naukowej oraz planowania wpływu rezultatów projektu już na etapie jego przygotowywania.

Ponadto, udział w wydarzeniu pozwolił na zdobycie informacji z zakresu struktury i trybu pracy portugalskiej administracji miar oraz na nawiązanie kontaktów z przedstawicielami innych NMI, biorących udział w programie EMPIR.

Widok sali konferencyjnej, na której siedzą uczestnicy spotkania. Stoły ustawione są w kształcie kwadratu. Z prawej strony widać ekran z wyświetloną prezentacją.

do góry