Nawigacja

Aktualności

Wizyta delegacji PTB w Głównym Urzędzie Miar

Autor : Marcin Mikiel
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

13 czerwca br. GUM gościł przedstawicieli swojego odpowiednika z Niemiec – PTB (Physikalisch Technische Bundesanstalt).

W spotkaniu wzięła udział szeroka reprezentacja GUM: z p.o Prezesa p. Maciejem Dobieszewskim, a także przedstawicielami komórek organizacyjnych odpowiedzialnych za kwestie certyfikacji, prawnej kontroli metrologicznej, współpracy międzynarodowej i finansów. Spotkanie było poświęcone omówieniu możliwej przyszłej współpracy GUM z PTB przy realizacji projektów pomocowych dla Ukrainy. Podczas rozmowy uczestnicy zapoznali się z zasadami realizacji tego typu programów, jak również przedyskutowali możliwości i oczekiwania dotyczące zaangażowania się naszych instytucji w realizację programów takich jak Twinning. Goście zwrócili uwagę na szerokie możliwości, jakie związane są z bliskością Polski i Ukrainy, jako krajów sąsiadujących, mających długą współpracę, jak również podkreślili aktywność GUM w pracach międzynarodowych organizacji metrologicznych.

W konkluzji podkreślono wzajemną chęć realizacji wspólnych przedsięwzięć oraz analizę dostępnych zasobów, w oczekiwaniu na opublikowanie przez Komisję Europejską konkretnych ofert realizacji programów pomocowych, tzw. fiszek. Po dyskusji dwuosobowa delegacja PTB zwiedziła laboratoria GUM, zapoznając się z posiadanym sprzętem oraz metodami pracy.

  •  Trzej mężczyźni i kobieta siedzą za stołem, na którym stoją między innymi laptop i butelki z wodą. Na zdjęciu: przedstawiciele Głównego Urzędu Miar. Pierwszy z prawej wiceprezes GUM Maciej Dobieszewski.
  •  Dwaj mężczyźni i dwie kobiety siedzą za stołem, na którym stoją między innymi butelki z wodą, szklanki z paluszkami słonymi. Na zdjęciu: dwoje przedstawicieli GUM i dwoje przedstawicieli PTB.
  •  Zwiedzanie Samodzielnego Laboratorium Promieniowania Jonizującego: Mężczyzna w koszulce z krótkim rękawem i z identyfikatorem na szyi opowiada coś kobiecie i mężczyźnie.
  •  W Samodzielnym Laboratorium Akustyki i Drgań stoją dwie uśmiechnięte kobiety, obok mężczyzna w okularach.
do góry