Nawigacja

Aktualności

19.02.2014Kursy metrologiczne

Autor : Główny Urząd Miar

Uniwersytet w Tartu (Estonia) zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką metrologii chemicznej do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie „on-line” pt. „Wyznaczanie niepewności pomiaru w chemii analitycznej”, organizowanym w terminie od 3 marca do 13 kwietnia 2014 r. Kurs prowadzony będzie w języku angielskim. Rejestracja na stronie www.sisu.ut.ee/measurement.

W trakcie Konferencji Analysdagarna 2014 („Dni Analityki”) w dniach od 9 do 11 czerwca 2014 r. w Sztokholmie (Szwecja) odbywać się będą kursy metrologiczne pt. „Jakość pomiarów zgodnie z wymaganiami zawartymi w ISO/IEC 17025 i ISO 15189” pod patronatem EURACHEM-u (Europejskiego Stowarzyszenia Krajowych Organizacji Laboratoriów Chemicznych). Kursy prowadzone w języku angielskim przeznaczone są w szczególności dla studentów doktorantów wydziałów chemicznych wyższych uczelni. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie poświęconej konferencji www.analysdagarna.se lub na stronie Szwedzkiego Instytutu Metrologicznego www.sp.se/en/training.

Ponadto kurs o zbliżonej tematyce będzie się odbywać także w drugim terminie w dniach od 26 do 28 sierpnia 2014 r. w siedzibie Szwedzkiego Instytutu Metrologicznego w Boras (Szwecja).


do góry