Nawigacja

Aktualności

26.05.2015Dzień Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera

Autor : Główny Urząd Miar

31 maja 2015 r. w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „House of Kids. Sezon 3: Bezpieczne dzieci”.

Licznie zgromadzonym pod Kancelarią dzieciom bramę otworzyła Premier RP, Pani Ewa Kopacz, która następnie udała się wraz z nimi oglądać przygotowane atrakcje i odwiedzać liczne stoiska, w tym stanowisko Głównego Urzędu Miar.

Na stoisku GUM dzieci i dorośli mogli m.in. dowiedzieć się, jak działają kieszonkowy zegar słoneczny oraz zegar atomowy, sprawdzić zegarek naręczny za pomocą chronokomparatora, a także okulary pod kątem tłumienia przez nie promieniowania UVA.

Pracownicy GUM przygotowali również pokazy związane z badaniem refleksu, mieszaniem barw oraz „ładowaniem” światłem widzialnym materiałów wykorzystywanych przy produkcji znaków ewakuacyjnych.

Do namiotu Ministerstwa Gospodarki, w którym mieściło się stanowisko GUM, przyszedł także Wicepremier, Minister Gospodarki, Pan Janusz Piechociński. Po zakończeniu imprezy Pan Premier przekazał na ręce Prezes GUM, Pani Janiny Marii Popowskiej podziękowania dla pracowników Głównego Urzędu Miar za aktywny udział i pomoc w organizacji pikniku.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia.

do góry