Nawigacja

Aktualności

Stacja ładowania dla samochodów elektrycznych w GUM - nowy projekt badawczy Laboratorium Elektryczności i Magnetyzmu

Autor : Jerzy Szutkowski
Opublikowane przez : Sebastian Margalski

Celem projektu jest określenie profilu energetycznego stacji ładowania oraz badania kompatybilności elektromagnetycznej (EMC),

Uzyskane wyniki badań dla określenia profilu energetycznego będą przydatne dla producentów pojazdów z napędem elektrycznym, jak również dla producentów, operatorów i użytkowników stacji ładowania. Wyniki prowadzonych badań kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) stacji ładowania, związane szczególnie z emisją pola elektromagnetycznego, będą przydatne producentom ładowarek oraz jako wkład dla rozwoju przemysłu związanego z produkcją pojazdów z napędem elektrycznym, a tym samym dla rozwoju elektromobilności w Polsce.

W dalszej części projektu zaproszeni zostaną właściciele pojazdów o napędzie elektrycznym do skorzystania z możliwości bezpłatnego naładowania swojego pojazdu. Informacja o tej możliwości zostanie ogłoszona już wkrótce.

Z uwagi na fakt, że stacja ładowania samochodów elektrycznych zlokalizowana jest na terenie Głównego Urzędu Miar, samochody elektryczne mogą być ładowane codziennie w godzinach 7:00-21:00, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej chęci do:

Sekretariat Samodzielnego Laboratorium Elektryczności i Magnetyzmu, tel.: 22 581 92 41; e-mail: electricity@gum.gov.pl   

Korzystanie z ładowarki jest możliwe m.in. za pomocą aplikacji mobilnej dostępnej na iOS.

W najbliższej przyszłości przewidywana jest również możliwość ładowania rowerów i motorowerów o napędzie elektrycznym oraz innych podobnych urządzeń mobilnych jak elektryczne hulajnogi.

Projekt realizowany jest w ramach prac Konsultacyjnego Zespołu Metrologicznego.

Ładowarkę dla samochodów elektrycznych dostarczyła firma:

POWER EV® Sp.z o.o.,
Smart Charging Station 
Wrocław

+48 (71) 347 25 20

do góry