Nawigacja

Aktualności

13.08.2013Kolejne spotkanie w ramach EMRP

Autor : Główny Urząd Miar

Przedstawiciele Głównego Urzędu Miar: dr inż. Danuta Dobrowolska (Zakład Promieniowania i Drgań) i Łukasz Usydus (Zakład Elektryczny) wzięli udział w spotkaniu partnerskim dotyczącym EMRP (Europejskiego Programu Badań Metrologicznych), które odbyło się w siedzibie NPL (National Physical Laboratory) w Teddington w Wielkiej Brytanii. Po zakończeniu konferencji inauguracyjnej, uczestnicy pracowali w ramach SRT (Wybranych Tematów Badawczych), których zgłoszono w sumie 20.

1 i 2 lipca Łukasz Usydus uczestniczył w spotkaniu dotyczącym projektu g15: „Metrology for III-V materials based high efficiency multi-junction solar cells”. Omawiano na nim tematykę grantów (REG) oraz współpracę z instytucjami przemysłowymi związanymi z produkcją baterii słonecznych. Ustalono, że Główny Urząd Miar będzie realizował zadania polegające na charakteryzacji parametrów elektrycznych materiałów wykorzystywanych do produkcji baterii słonecznych.

2 i 3 lipca Danuta Dobrowolska wzięła udział w spotkaniu partnerskim dotyczącym wezwania Call 2013 – „Energy & Environment”. Omawiano temat badawczy SRT-v16 „Low frequency acoustical noise”. Spotkanie miało na celu omówienie i przygotowanie przez potencjalnych członków konsorcjum założeń do opracowania wspólnego projektu badawczego (JRP).

do góry