Nawigacja

Aktualności

Pierwsze spotkanie Komitetu Technicznego opiniującego działalność Laboratorium Długości

Autor : Adam Żeberkiewicz
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

5 grudnia br. w Głównym Urzędzie Miar odbyło się pierwsze spotkanie Komitetu Technicznego opiniującego działalność Samodzielnego Laboratorium Długości.

Komitet Techniczny, powołany Decyzją Prezesa GUM, ma za zadanie dokonać oceny działalności Laboratorium, w szczególności w aspektach związanych ze strategicznym planem działania i podstawowymi zadaniami Laboratorium, organizacją i jakością pracy, jakością zarządzania i udziałem Laboratorium w prowadzonych badaniach naukowych i pracach rozwojowych w dziedzinie metrologii. Ocenie poddana zostanie również aktywność we wspieraniu i inspirowaniu rozwoju krajowego przemysłu, z uwzględnieniem poziomu efektów tego rodzaju działalności.

W spotkaniu udział wzięli członkowie Komitetu: prof. Andrew Lewis z National Physical Laboratory (NPL - Wielka Brytania), prof. dr hab. inż. Teodor Gotszalk z Politechniki Wrocławskiej, dr hab. inż. prof. PW Leszek Sałbut z Politechniki Warszawskiej. Zaplanowano dwie wizyty członków Komitetu w GUM. Podczas pierwszej z nich Kierownik Laboratorium p. Dariusz Czułek zaprezentował członkom Komitetu stanowiska pomiarowe znajdujące się w Laboratorium Długości, a także omówił główne prace pomiarowe prowadzone w dziedzinie długości.   

Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, każdy z członków Komitetu Technicznego przedstawi Prezesowi GUM w osobnych raportach rekomendacje zawierające propozycje działań służących dalszemu rozwojowi Laboratorium Długości, wraz z oceną dotychczasowej działalności.    

  •  Trzech mężczyzn w garniturach stoi w laboratorium i dyskutuje.
  •  Dwóch mężczyzn, jeden w ciemnej marynarce, drugi w niebieskiej spoglądają w kierunku przyrządu, w laboratorium długości.
  •  Trzech mężczyzn spogląda na przyrząd pomiarowy w laboratorium długości, w tle widać dwóch kolejnych mężczyzn.
  •  Dwóch mężczyzn spogląda na duże stanowisko pomiarowe w laboratorium długości.
  •  Trzech mężczyzn stoi i dyskutuje w laboratorium długości.
do góry