Nawigacja

Aktualności

"Metrologia to stymulujący komponent rozwoju infrastruktury Państwa" tematem przewodnim GUM XXIII Forum Teleinformatyki

Autor : Sebastian Margalski
Opublikowane przez : Adam Żeberkiewicz

Podczas odbywającego się w dniach 28-29 września XXIII Forum Teleinformatyki Prezes GUM wystąpił z prezentacją opisującą wpływ metrologii na codzienne życie.

Podczas odbywającego się w dniach 28-29 września XXIII Forum Teleinformatyki Prezes Głównego Urzędu Miar dr inż. Włodzimierz Lewandowski wystąpił z prezentacją opisującą wpływ współczesnej metrologii na codzienne życie obywateli.

Zaprezentowane zostały najnowsze osiągnięcia technologiczne w obszarze wspierania infrastruktury Państwa w kontekście teleinformatycznym. Zilustrowane zostały przykłady innowacyjnych projektów nad badaniami i rozwojem oprogramowania metrologicznego oraz wdrażania nowoczesnych technologii w tradycyjnych pomiarach. Szczególnie istotne dla obywateli stają się tematy podejmujące aspekt bezpieczeństwa rozliczeń oraz usprawnianie procesów prawnych.

Prezes GUM przedstawił także najważniejsze trendy strategiczne rozwoju nowoczesnej metrologii, w tym projekty prac w ramach konsultacyjnych zespołów metrologicznych, którego efektem są zaawansowane projekty nad bezpieczeństwem energetycznym, mającym na celu zminimalizowanie ryzyka wystąpienia awarii sieci energetycznej, tzw. blackout.

Prezentacja GUM na Forum Teleinformatyki

Na zdjęciu mężczyzna w fartuchu i w okularach manipuluje gałką przy jednym z serwerów w laboratorium czasu i częstotliwości. Na zdjęcie nałożona jest apla z napisem: Metrologia to stymulujący komponent rozwoju infrastruktury Państwa. Podpisane: dr inż. Włodzimierz Lewandowski - Prezes GUM. U góry XXIII Forum teleinformatyki 2017 - 28-29.09.2017. Do zdjęcia podpięty jest link z prezentacją.

Forum Teleinformatyki jest najstarszą (od 1995 roku) i aktualnie największą konferencją branży IT dla sektora publicznego, która cieszy się dużą popularnością. Więcej o forum: http://forumti.pl/?page_id=1302 .

do góry