Aktualności
-
20. posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego EURAMET za nami
W dniach 2-4 czerwca 2026 r. z udziałem przedstawicieli GUM odbyło się 20. posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego EURAMET, głównego organu decyzyjnego tej organizacji.
-
Konkurs Novator 2025 rozstrzygnięty!
Kapituła konkursu statuetkę w dziedzinie „Animator gospodarki” za osiągnięcia w tworzeniu warunków do rozwoju gospodarczego przyznała Świętokrzyskiemu Kampusowi Laboratoryjnemu Głównego Urzędu Miar. Nagrodę odebrał Wiceprezes GUM Rafał Kępka.
-
Dwie fontanny cezowe, jedna sieć – nowy etap rozwoju polskiej metrologii czasu
-
Posiedzenie Polsko-Ukraińskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Gospodarczej
-
Wizyta delegacji z Wietnamu w Głównym Urzędzie Miar
W dniach 20-21 maja 2026 r. Główny Urząd Miar gościł delegację z Ambasady Socjalistycznej Republiki Wietnamu w Rzeczypospolitej Polskiej oraz z Wietnamskiej Komisji ds. Norm, Metrologii i Jakości (STAMEQ).
-
Światowy Dzień Metrologii 2026
Światowy Dzień Metrologii to coroczne wydarzenie, podczas którego celebruje się wpływ pomiarów na nasze codzienne życie. Tegoroczne hasło: „Metrologia: budowanie zaufania w procesach decyzyjnych” przypomina, że podejmowane decyzje są godne zaufania, jeśli mają oparcie w pomiarach.
-
Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Kielcach
Od 19 do 22 maja 2026 r. zapraszamy na stoisko Strefy Partnerów Biznesu, funkcjonujące w ramach 30. Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy. Wydarzenie jest areną spotkań biznesowych, a także prezentacji nowatorskich maszyn do produkcji oraz usług dla przetwórstwa.
-
Główny Urząd Miar współtworzy XXII edycję Noc Muzeów
Przyjdź do Głównego urzędu Miar w sobotę 16 maja 2026 r. Tylko w godzinach 17:00-23:30 będzie można skoczyć w dal, mierzyć wysoko i zaskoczyć metrologa trudnym pytaniem!
-
Budowa polskiej wagi Kibble’a – Główny Urząd Miar, Politechnika Warszawska i RADWAG podpisali list intencyjny
-
Ambasador Wietnamu z wizytą w Świętokrzyskim Kampusie Laboratoryjnym GUM
-
7. posiedzenie Komitetu WELMEC e.V. za nami
W dniach 21-23 kwietnia br. w Brnie w Republice Czeskiej, z udziałem przedstawiciela GUM - Pana Marcina Mikiela, odbyło się 7. posiedzenie Komitetu WELMEC e.V.
-
Wizyta delegacji z Azerbejdżanu w Głównym Urzędzie Miar